Allianz Türkiye Çağrı Merkezi Ödülü

Allianz Türkiye, hayata geçirdiği SmartIVR projesi ile çağrı merkezi aramalarında müşterilerinin ihtiyaçlarını tahmin ederek, her bir çağrı akışını müşterilere özel hale getirdiler. Yalınlık stratejisinin bir ürünü olan SmartIVR, başarısını Global Top Ranking Performers Ödülleri’nde EMEA Bölgesi’nde “En İyi Self Servis Teknoloji Kullanımı” ve sosyal medya şikayet yönetimi ise “İletişim Merkezinde En İyi Sosyal Medya Kullanımı” ödüllerini aldı.

Allianz Türkiye, Müşteri odaklılık stratejisi çerçevesinde müşteri deneyimini kolaylaştıran projelere bir yenisini ekledi. Allianz Türkiye, sektöre öncülük eden yeni proje SmartIVR etkileşimli sesli yanıt sistemiyle kişisel akış, 7/24 self servis ve alternatif kanal seçenekleri yanında müşterileri ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak doğrudan ihtiyacını karşılayacak bir yapı sunuyor.

SmartIVR, müşterilerinin içinde bulunduğu durumlara göre yapmak istediği işlemi tahmin eden ve bu tahminlere dayalı kişiye özel akış sunan bir yapıya sahip. Allianz çağrı merkezini arayan müşterilerinin içinde bulunabileceği senaryolar öngörülüyor, tüm çağrı merkezi geçmişi anında değerlendiriliyor ve buna göre ilgili yere doğrudan yönlendiriliyor. Aramalarda sadece tuşlamayla çağrı merkezi yolculuğunu uzatmak yerine sahip oldukları ürünlere göre önce olası senaryolar için gitmek isteyebileceği yerler seçenek olarak sunuluyor. Dolayısıyla IVR’a giren herkes birbirinden farklı bir akış duyuyor. Aynı zamanda Allianz sigorta müşterileri eskisinden çok daha fazla self servis imkanı ile müşteriler 7/24 işlem yapabiliyorlar. SmartIVR’ın diğer kanallarla entegrasyonu sayesinde de çağrının kolaylıkla webchat veya dijital taraf üzerinden devam etmesi sağlanabiliyor.

Global Top Rankings Performers Ödüllerini Topladık

Allianz Türkiye, “Yalınlık stratejimizin bir ürünü olan SmartIVR başarısını aldığı ödüllerle de taçlandırdı. Contact Center World tarafından düzenlenen ve alanında dünyanın en prestijli organizasyonu olan Global Top Ranking Performers Ödülleri’nde EMEA Bölgesi’nde “En İyi Self Servis Teknoloji Kullanımı” kategorisinin kazananı olduk. Aynı organizasyonda, sosyal medya şikayet yönetimimizle ise “İletişim Merkezinde En İyi Sosyal Medya Kullanımı” kategorisinde de ödülün sahibi olduk.” dedi.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz