Allianz Dünyanın 1 Numaralı Markası Seçildi

Allianz, Interbrand tarafından her yıl yayımlanan “En İyi Global Markalar” raporunda bir kez daha dünyanın 1 numaralı sigorta şirketi seçildi ve ilk 40 şirket arasında yer aldı.

Allianz, Dünyanın önde gelen marka danışmanlık şirketlerinden Interbrand’in her yıl belirlediği “En İyi Global Markalar” sıralamasına göre art arda ikinci kez dünyanın en iyi sigorta şirketi oldu. Her yıl dünyanın en değerli 100 markasının belirlendiği raporda, Allianz yaklaşık 13 milyar dolarlık marka değeri ile listede 39’uncu sıraya yükseldi.

Oliver Baete: “Esneklik ve dayanıklılık ile bütünlük ve müşteri merkezli iş odağımızın sonucu”

Oliver Bage Allianz Global

Allianz Grup CEO’su Oliver Baete, pazar ve sektörler açısından pandemi nedeniyle yaşanan güçlüklerin aşılmaya çalışıldığı, belirsizliklerin öne çıktığı bir dönemde elde edilen bu başarıya ilgili şöyle konuştu: “Esneklik ve dayanıklılık ile bütünlük ve müşteri merkezli iş odağımız meyvelerini veriyor. Allianz bir kez daha dünyanın 1 numaralı sigortacılık markası unvanını kazandı. Bu da harika bir haber ve doğru yolda olduğumuzu teyit ediyor.”

‘Hedef 2025’te ilk 25 marka arasına girmek’

En İyi 40 Global Marka arasında yer almaktan gurur duyduklarını belirten Allianz Grup Marka ve Ortaklıklar Birimi Yöneticisi Christian Deuringer ise şunları söyledi: “Allianz, sadece on yıl içinde 2010’da 4,9 milyar dolarlık marka değeriyle 67’nci sırada bulunduğu listede, 2020 itibariyle yaklaşık 13 milyar dolarlık marka değeriyle 39’uncu sıraya yükseldi. İlk 100’de bulunan markaların yarısı bu yıl büyüme kaydedemezken; Allianz’ın marka değeri, krize rağmen yüzde 7 oranında artarak 12,935 milyar dolara yükseldi. Şimdi ise, 2025 yılı itibariyle küresel sıralamada ilk 25 marka arasına girmeyi hedefliyoruz.”

Allianz Türkiye CEO’su Tolga Gürkan da konu ile ilgili yaptığı açıklamada, şirketin, “En İyi Global Markalar’ sıralamasına göre 1 numaralı sigorta markası olması ve En İyi 40 Global Marka arasında yer almasının, müşteri odağıyla hayata geçirdikleri çalışmalarda ne kadar doğru yolda olduklarının bir kanıtı olduğunu” söyledi.

Tolga Gürkan Allianz Türkiye

Gürkan, “Covid-19 sürecinde de var oluş amacımız Allianz Seninle’yi destekler nitelikte çalışmalara imza attık. Süreç boyunca müşterilerimize vaat ettiklerimizi ve çok daha fazlasını sunmak için çalıştık. Geleceğin güvence altına alınmasına katkıda bulunduk ve bu güç zamanlarda müşterilerimize cesaret verdik. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını belirlemek yolunda yaptığımız titiz çalışmalar ve bu doğrultuda geliştirdiğimiz hizmetlerin uluslararası otoritelerce takdir edilmesinden mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz