Allianz Global Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları

Allianz Grubu, 2006 yılından bu yana Paralimpik Hareket ile yürüttüğü iş birliği kapsamını genişleterek Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın 8 yıl sürecek “Global Sigorta Ana Sponsoru” oldu.

Allianz Global, Dünya çapında spor gelişimini desteklemeye devam ediyor. Allianz Grubunun 2006 yılından bu yana Paralimpik Hareket ile yürüttüğü iş birliğine dayalı olarak, dünya çapında 8 yıllık Olimpiyat & Paralimpik Oyunları’nın global sigorta ana sponsorluğu 1 Ocak 2021 itibarıyla başladı.

Allianz Global 2006’dan beri Paralimpik Hareketi ile yürüttüğü iş birliğini olimpiyatlar içinde genişletmek için öncelikle dört pilot pazarda (Avustralya, Çin, Fransa ve İspanya) taraftarlar, sporcular, takımlar ve çalışanlarla bir araya geldi. Artık tüm Allianz şirketleri olarak insan, iş ve marka girişimlerini; taraftarları, sporcuları, takımları ve Allianz topluluğunu global olarak bir araya getirmek ve etkileşimde olmalarını sağlamak için genişletiyor.

Sponsorluk; “İnsan”, “İş” ve “Marka” olmak üzere üç hedef etrafında oluşturuldu. Bu kapsamda yapacakları çalışmalar arasında Olimpiyat & Paralimpik Oyunları’nı sigorta çözümleri ve hizmetleriyle desteklemek, çalışanlarına, ailelerine ve çevrelerine ve müşterilerine Pekin 2022 Olimpiyat Meşalesi Taşıma ve Allianz Spor Kampları gibi girişimlere katılma şansı vermek ve Allianz markasını dünyanın 200’den fazla olimpiyat bölgesinde canlandırmak yer alıyor.

“Spor ekosisteminin destekçisi ve ortağıyız”

Allianz’ın Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın “Global Sigorta Ana Sponsoru” olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Allianz Grup CEO’su Oliver Baete şunları söyledi, “Spor ekosisteminin bir destekçisi olarak; ortak mükemmellik, dostluk, katılım ve saygı gibi temel değerler aracılığıyla sporculara, ailelerine ve tutkularına özen göstermekten ve onlara hizmet etmekten heyecan duyuyoruz.”

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (International Olympic Committee – IOC) Başkanı Thomas Bach; “Ekiplerimiz, belirlenen pilot ülkelerde 2018 yılından bu yana sporcuları ve Olimpik Hareketi desteklemek için birlikte çalışıyorlardı. Yeni Olimpiyat yılına girerken, Allianz ile küresel iş birliğimize gerçek anlamda başlamaktan heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Uluslararası Paralimpik Komitesi (International Paralympic Committee – IPC) Başkanı Andrew Parsons ise Allianz’ın ‘Paralimpik Hareket’e verdiği destekle kişilere, yeteneklerine ve değerlerine küresel bir görünürlük getirdiğini belirterek “Birlikte bir sonraki aşamayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz