Allianz Motto Hareket

Allianz Türkiye, Çocukların hareket ve spor yoluyla sağlıklı büyümelerine katkı sağlamayı hedefleyen kurumsal sosyal sorumluluk programı Allianz Motto Hareket ile iki senenin sonunda çocukların hayatlarına kattığı değeri ve kat ettikleri gelişimi ölçümlediler.

Çocukların hareket ve spor yoluyla sağlıklı büyümelerine katkı sağlamayı hedefleyen sosyal sorumluluk programı Allianz Motto Hareket ile iki senenin sonunda 19 il ve 21 etkinlik noktasında 1.753 çocuğa ulaştırdılar. 8 yıl sürecek programın ilerleyen aşamalarına ışık tutması ve çocukların hayatlarına kattığı değeri ölçümlemek için Ölçme Değerlendirme Raporu hazırladılar. Rapor, programa katılan çocuklar, çocukların velileri, programda yer alan gönüllü eğitmenler ve etkinlik noktaları yöneticilerinden toplanan verilerle bütüncül olarak tasarlandı.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü akademisyenlerinden Prof. Dr. Levent İnce, Dr. Koray Kılıç ve Serap Sarıkaya tarafından yürütülen ölçme değerlendirme çalışmaları kapsamında program uygulama sürecinde çocuklar, gönüllü eğitmenler, yöneticiler ve velilerden katılım memnuniyeti, öğrenme ve uygulamaların yaşama aktarımı ile ilgili veriler toplandı. 2019-2020 güz dönemi EÇEV ve TEGV uygulamaları ile edinilen bu veriler çocukların programda deneyimledikleri fiziksel etkinlikler ve oyunların yanı sıra araştırma, yeni meraklar edinme, çevresindeki akran ve yetişkinlerle paylaşımda bulunma gibi özellikleri de kazanarak, program dışındaki yaşamlarına aktardıklarını ortaya koydu. İncelenen 10 temel hareket becerisinin tamamında da çocuklar istatistiksel olarak anlamlı gelişim gösterdi. Etkinliklere katılım ortalaması %73 olurken memnuniyet oranı da %70 olarak kaydedildi.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz