Allianz Motto Hareket

Allianz Türkiye‘ye, Allianz Motto Hareket kurumsal sosyal sorumluluk programı 12. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi kapsamında düzenlenen Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülleri’nde “Sağlıklı Bireyler” kategorisinde “Platin” ödülün sahibi oldu.

Allianz Türkiye, “İyi toplum” hedefiyle yürüttüğü sürdürülebilir değer yaratan çalışmalarının başarısına bir yenisini ekledi. Çocukların hareket ve spor yoluyla sağlıklı büyümelerine katkı sağlama hedefiyle hayata geçirdiği Allianz Motto Hareket programımı, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülü’nde “Sağlıklı Bireyler” kategorisinde Platin ödüle layık görüldü.

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından 12. kez düzenlenen zirve, “Değişimi Yönetmek: Belirsizlik Dönemlerinde Liderlik” temasıyla 9 Aralık Çarşamba günü online olarak gerçekleştirildi. Zirvede; COVID-19’un yarattığı belirsizlik ortamında şirketlerin bu değişim sürecine nasıl uyum sağladığı, gelecekte dünyayı nelerin beklediği, bireysel ve kurumsal olarak neler yapılabileceğine dair sorulara cevap arandı. Zirvenin sonunda gerçekleştirilen Sürdürülebilir Kalkınma Ödülleri töreninde sosyal sorumluluk projeleri 5 ana kategori ve 17 amaçta ödüllendirildi.

“Allianz Motto Hareket ile gelecek nesillerin hayatına değer katacak, uzun soluklu bir kurumsal sorumluluk programı hayalimizi gerçeğe dönüştürdük”

Pandemi nedeniyle bu yıl ilk kez online olarak gerçekleştirilen ödül töreninde, Allianz Motto Hareket’in ödüle layık görülmesinden büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Allianz Türkiye Kurumsal İletişim, Kurumsal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Grup Başkanı Berna Özdemir, “Allianz Motto Hareket ile gelecek nesillerin hayatına değer katacak, uzun soluklu bir kurumsal sorumluluk programı hayalimizi gerçeğe dönüştürdük. Paydaşlarımızın ve hedef kitlemiz olan gelecek nesillerin görüşlerini alarak tasarladığımız Allianz Motto Hareket’te 7-12 yaşları arasındaki çocuklara odaklandık. Çocukların hayatlarına kattığımız değeri ve programımızın sosyal etkisini ölçümlemek için Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Beden Eğitimi ve Spor Bölümü akademisyenlerinden Prof. Dr. Mustafa Levent İnce, Dr. Koray Kılıç ve Serap Sarıkaya tarafından kapsamlı bir araştırma yürütüldü. Araştırma sonuçları Allianz Motto Hareket’in çocukların hem fiziksel hem de mental gelişimine katkı sağladığını gösterdi. Sağlıklı Bireyler kategorisinde aldığımız bu ödül de hedeflediğimiz yolda ilerlediğimizi gösteriyor. Programda emeği geçen tüm paydaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz