Allianz Sigorta Salgın Hastalıkları Poliçe Kapsamına Aldı

Allianz Sigorta, sektöre öncülük ederek salgın hastalık kapsamında teminat dışında kalan COVID-19 sağlık masraflarını kapsam içine almış ve tüm sigortalılarına bu zor günlerde yanında olduğunu göstermiştir.

Allianz Sigorta, yine öncülük ederek bundan sonraki süreçte de sigortalılarının ortaya çıkabilecek diğer tüm salgın hastalıklara yönelik masraflarını da güvence altına aldığını duyurdu.

Pandemi olarak ilan edilmesinin ardından sağlık branşında hizmet verdiği 1,3 milyon müşterisinin poliçe kapsamı dahilinde olmamasına rağmen, COVID-19 masraflarını ödeme kararı vermişti. Şimdi de tüm salgın hastalıkları sigorta kapsamına alıyor. Bundan sonra ortaya çıkabilecek salgın hastalıklarda da söz konusu hastalıklara yönelik oluşacak masrafları sağlık sigortalılarının poliçe teminat ve limitleri kapsamında karşılayacak. Salgın kapsamı, hem mevcut tüm sağlık sigortalılarının hem de bundan sonra temin edilecek olan özel veya tamamlayıcı sağlık sigortası bireysel ve kurumsal sigorta poliçelerinde mevcut şartları ve limitleri dahilinde geçerli olacak.

Tolga Gürkan: “Bir kez daha Allianz Seninle diyoruz”

Allianz Sigorta İcra Kurulu Başkanı Tolga Gürkan alınan bu kararı şöyle değerlendirdi: “Sigorta sektöründe yaptığımız işin temeli, hem kısa hem de uzun vadede yaşanabilecek riskleri öngörmeye ve yönetmeye dayanıyor. Tüm dünyanın içinden geçtiği bu zorlu süreç, bizlere sağlığın ve sağlık risklerini yönetmenin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha gösterdi. Güçlü finansal ve teknik altyapımız ile çevik organizasyonumuz sayesinde, sigortalılarımızın sağlık risklerini, pandemi Türkiye’de ortaya çıkar çıkmaz çok hızlı bir şekilde karşılayabildik. Şimdi bir kez daha ‘Allianz Seninle’ diyoruz ve sağlık sigortası poliçelerimizin kapsamına tüm salgın hastalıkları ekliyoruz. Sigortalılarımızın sağlığını güvence altına almaya devam ediyoruz.”

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz