Allianz En Begenilen Şirket Seçildi

Allianz Türküye, Bu yıl 20.si düzenlenen “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında bir kez daha sigorta sektörünün en beğenilen şirketi oldu. Allianz Türkiye, son 6 yıldır aralıksız olarak yer aldığı Capital Dergisi “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” listesinde hem sigorta hem de bireysel emeklilik kategorilerinde birinci seçildi.

2020 yılında pandemi nedeniyle yaşanan tüm zorluklara rağmen başarılarına birini daha ekleyen Allianz Sigorta, “Allianz Seninle” sözümüzünün arkasında durarak attığı adımlarla bir kez daha “En Beğenilen Şirket” seçildi.

Allianz Türkiyei, İş ve ekonomi dünyasının referans yayınlarından Capital dergisinin bu yıl 20.sini düzenlediği “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında sigorta kategorisinde üst üste 6. kez, bireysel emeklilik kategorisinde de 3. kez “En Beğenilen Şirket” olarak yer aldı.

Allianz Türkiye “En Beğenilen Şirketler” Arasında İlk 40’da Yerini Aldı

Allianz Türkiye, “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında bu yıl bir ilke de imza attı. Sektör bağımsız sıralamada araştırmanın 20 yıllık tarihinde ilk defa Türkiye’nin en beğenilen ilk 40 şirketinden biri olarak yer aldı.

“İyi bir kurumsal vatandaş olma hedefiyle çalışıyoruz”

Allianz Türkiye, sigorta kategorisinde üst üste altıncı kez, bireysel emeklilikte ise üçüncü kez en beğenilen şirket olmasından büyük mutluluk duyduklarını belirten Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkanı Tolga Gürkan şöyle konuştu: “Capital Dergisi’nin başta itibar, güven ve toplum için yarattığı değer olmak üzere birçok alanda en başarılı şirketleri belirlediği İş Dünyasının En Beğendiği Şirketler araştırmasında yer almak her şirket için önemli bir başarı. Allianz Türkiye olarak, varoluş amacımız “Allianz Seninle”yi; sürdürülebilirliğin çevresel, sosyal ve yönetişim katmanlarına taşıyarak iyi bir kurumsal vatandaş olma hedefiyle çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde de; çevrenin, toplumun, müşterilerimizin, hissedarlarımızın ve çalışanlarımızın iyiliğine katkıda bulunarak, tüm paydaşlarımızın yaşam kalitesini artırmaya devam edeceğiz.”

20 performans kriteri

Saygınlığı ve güvenilirliği tescil eden liste, bugünün en başarılı performanslarını ortaya koyarken aynı zamanda geleceğin gözde şirketlerinin kim olacağına yönelik kritik ipuçları da içeriyor. ZENNA Araştırma ve Danışmanlık iş birliği, T-Systems sponsorluğunda gerçekleştirilen araştırma kapsamında, 600’ün üzerinde şirketten 1.470 yöneticinin görüşü alındı. Ekonomiye katkı, çalışan memnuniyeti, çalışana sunduğu sosyal imkanlar, çevreye karşı duyarlılık, finansal sağlamlık, güvenilir olma, hizmet ve ürün kalitesi, sürdürülebilirlik stratejisi, müşteri memnuniyeti gibi 20 performans kriterine göre verilen oylarla Allianz Türkiye bir kez daha sektör birinciliğine layık görüldü.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz