Allianz AkıllıBES Programı

Allianz Sigorta, Bireysel Emeklilik müşterilerinin yatırımlarını daha kolay yönlendirebilmesi ve yatırım araçlarını kişiye uygun şekilde otomatik belirlenebilmesi için yeni bir algoritma yazdı.

Müşterilerinin yatırım davranışlarını anlayarak kendilerine en uygun bireysel emeklilik fonunu seçmelerini sağlayan AkıllıBES, Allianz web ve mobil uygulamaları üzerinden hizmet vermeye başlıyor.

AkıllıBES Programı, Müşteri Portalı üzerinden Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. müşterilerine hizmet vermeye başladı. Türkiye’nin robotik bireysel emeklilik fon uygulaması olan AkıllıBES, yatırım alışkanlıklarını ve davranışlarını anlayarak katılımcının uygun fonları kolay ve hızlı bir şekilde seçmesine yardımcı oluyor. AkıllıBES, finansal algoritması ile müşteriye en uygun 2 fonu belirliyor. Müşterinin, sunulan ilk fon dağılımını uygulamasıyla AkıllıBES üyeliği başlatılıyor ve ilerleyen günlerde piyasa verileri ve risk seviyesine göre gerekli durumlarda müşteriye yeni fon dağılımı iletiliyor. Böylece Allianz müşterileri bireysel emeklilik planlarının yönetimini herhangi bir ücret ödemeden AkıllıBES Programı’yla yapma imkanına sahip oluyor.

AkıllıBES Programı’ndan grup ve işveren sözleşmeleri Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketinde bulunan çalışma arkadaşlarımız da yararlanabilirler. Sözleşmeleri Allianz Hayat ve Emeklilik şirketinde bulunan müşterilerimiz ve çalışanlarımız ise yıl içerisinde AZHE-AZYE BES Dönüşüm projesi tamamlandıktan sonra yapılacak çalışmaları takiben AkıllıBES Programı’na dahil olabilecekler. Müşteri Portalımız üzerinden kullanılmaya başlayan AkıllBES kısa bir süre sonra Allianz’ım mobil uygulamasında da sizleri bekliyor olacak.

AkıllıBES’ten, Fon değiştirme hakkına sahip, otomatik katılım sözleşmeleri hariç bireysel emeklilik sözleşmesine sahip AAllianz müşterileri AkıllıBES’e üye olabilmektedir. Yıllık kalan fon değiştirme sayısı, plan fon sayısı ve AkıllıBES minumum fon değişikliği sayısına göre limitler uygulanır.

Peki AkkıllıBES Nedir?

Yatırım alışkanlıklarınızı ve davranışlarınızı anlayarak size uygun fonları seçmenize yardımcı olan akıllı fon dağılımı programıdır. AkıllıBES finansal algoritmasıyla yatırım davranışlarınızı her zaman değerlendiren bir sistem uygular.

Fon paketleriyle AkıllıBES Programı arasındaki fark nedir?

  • Fon paketlerimiz alanında uzman fon yöneticileri tarafından oluşturulmaktadır ve sürekli takip edilmektedir.
  • Fon paketlerinin içerikleri sıklıkla değişmezken AkıllBES Programı düzenli olarak yeni fon dağılımı sunmaktadır.

AkıllıBES programının ayrıcalıkları nelerdir?

  • Türkiye’nin robotik bireysel emeklilik fon uygulaması olan AkıllıBES çok kolay ve hızlı biçimde fon dağılım değişiklerinin yapılması için destek verir.
  • Bu destek bir kez değil sürekli bir hizmet olarak sunulur.
  • Allianz Müşterileri için her zaman çalışır ve özel bir yatırım hizmeti sunar.
  • Müşterilerinin herhangi bir ücret ödemeden emeklilik planlarının yönetimini AkıllıBES programıyla yapabilir.

AkıllıBES’e üye olan müşterilerimize getiri garantisi veriliyor mu?

AkıllıBES üyeliği başlatan sözleşmeler özelinde fon getiri garantisi verilememektedir. Güncel piyasa koşulları ve müşteri risk seviyesine göre en iyi fon dağılımı müşteriye iletilecektir.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz