Ana Sigorta

Tamamen Türk sermayeli Ana Sigorta’da Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcısı atamaları gerçekleşti. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Ana Sigorta Genel Müdürü Arda Tuncay, Satış, Pazarlama ve Kurumsal İletişim Genel Müdür yardımcısı Abdullah Özcan oldu.

Geçtiğimiz günlerde Kantürk Öztürk’e sermaye devri gerçekleşen ve yönetim kurulu belli olan şirket, Hayat dışı sigortalarda faaliyet göstermek üzere kurulan Ana Sigorta’da Genel Müdür Arda Tuncay oldu. Arda Tuncay, SDDK onayını takiben yeni görevine başlayacak.

Sektörün deneyimli ismi Abdullah Özcan; Ana Sigorta’nın Bölge Müdürlüklerinin yönetimi, dağıtım kanallarının satış ve pazarlama faaliyetleri, acente satış geliştirme ve performans yönetimi, şikayet yönetimi ve pazarlama ve kurumsal iletişim departmanlarından sorumlu olacak.

Ana Sigorta Genel Müdürü Arda Tuncay

Arda Tuncay Kimdir?

İş hayatına 1995 yılında Garanti Bankası Teftiş Kurulu’nda başladı. ABN Amro Bank ardından sektöre 1999 yılında Garanti Sigorta ile adım atan Arda Tuncay sırasıyla Teftiş Kurulu Başkanı, Hasar & Rücu Birimleri Müdürü ve Teknik Birim Müdürü sorumluluklarını aldı. Eureko Sigorta’da Bankasürans Satış Direktörlüğü ardından 2014-2016 yıllarında Zurich Sigorta’da Hasar & Rücu Birimleri Genel Müdür Yardımcılığı (Chief Claims Officer) ve 2016-2017 yıllarında Groupama Sigorta Hasar & Network- Lojistik & Rücu Birimleri Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Arda Tuncay Temmuz 2017’den beri Groupama Sigorta’da Satış Kanallarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekteydi.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat (1994) ve Nevşehir Üniversitesi Turizm Rehberliği (2018) bölümlerinden mezun Arda Tuncay evli ve iki çocuk babasıdır.

Ana Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Özcan

Abdullah Özcan Kimdir?

1998 yılında İstanbul Üniversitesi Sigortacılık ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Özcan , sigorta sektörüne 1998 yılında adım attı. 1998 – 2007 yılları arasında Axa Sigorta’da Reasürans Uzmanı, 2007 – 2010 yılları arasında Doğuş Otomotiv Grubu Sigorta Yöneticisi, 2010 -2015 yılları arasında Ray Sigorta Acenteler satış ve ADK Müdürü, 2015 -2016 Yılları Arasında RS Servis A.Ş de Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı, 2016 – 2020 yılları arasında Axa Sigorta İstanbul Bölge Satış Müdürü olarak kariyerine devam etti. Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkan yardımcılığı görevinin yanı sıra Sigorta Tatbikatçılar, GESİD ve Türkiye Sigorta Eksperleri Derneği üyeliği bulunmaktadır. Evli olup iki çocuk babasıdır.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz