Kadın gözüyle hayattan kareler fotograf yarışması

Türkiye’nin kadınlara özel ilk ve tek fotoğraf yarışmasını düzenleyen Anadolu Hayat Emeklilik bu yıl 14’üncüsü olan Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’e başvurular alınmaya başlandı. Kadınların hayata bakış açılarını kendi kareleri ile yansıtacakları, 18 yaş ve üzeri tüm amatör ve profesyonel kadın fotoğrafçıların katılabildiği yarışmanın başvuruları, 11 Mart 2020 tarihine kadar devam etmektedir.

Geçtiğimiz yıllarda da en çok ilgi göre fotograf yarışması olan “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” 2020 için başvurular yapılıyor. Bugüne kadar 19 bini aşkın katılımcının, 75 binin üzerinde fotoğrafla katıldığı yarışmaya başvurular Anadolu Hayat Emeklilik ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu internet sitesi üzerinden yapılabiliyor.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu danışmanlığında “Hayata Dair” temasıyla 18 yaş üzeri tüm kadın fotoğrafçıların katıldığı yarışmaya yarışmacılar en fazla 4 adet fotoğrafla başvuruyapabilirler.

Bu yıl düzenlenen yarışmanın jürisinde, fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar, Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Güler Ertan, fotoğraf muhabiri ve belgesel yapımcısı Coşkun Aral, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer alıyor.

Sonuçları, Anadolu Hayat Emeklilik ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu web adresinde yayınlanacaktır detaylara ulaşmak için TFSF ve AHE web sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz