Anadolu Sigorta’da Üst Düzey İki Atama Gerçekleşti

Anadolu Sigorta’da iki yeni genel müdür yardımcısı ataması yapıldı. Teftiş Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Dr. İbrahim Erdem Esenkaya ile Kurumsal Strateji ve Performans Yönetimi Başkanlığı görevini yürüten Kerem Erberk Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandılar.

Anadolu Sigorta’nın 26 Ocak 2021 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında üst düzey iki atama yapıldı. Toplantı sonucunda, Teftiş Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Dr. İbrahim Erdem Esenkaya ile Kurumsal Strateji ve Performans Yönetimi Başkanlığı görevini yürüten Kerem Erberk, Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandılar.

Anadolu Sigorta’nın KAP’a yaptığı açıklamada, “Şirketimizin 26 Ocak 2021 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında, Teftiş Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Dr. İbrahim Erdem Esenkaya ile Kurumsal Strateji ve Performans Yönetimi Başkanlığı görevini yürüten Kerem Erberk’in aynı tarih itibarı ile Şirketimiz Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanması uygun görülmüş, Sigorta ve Reasürans Şirketleri’nin Kuruluş ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin sekizinci maddesinin üçüncü fıkrasına göre, gerekli bilgi ve belgelerinin T.C. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na ulaşmasını izleyen on iş günü içinde Kurumca olumsuz görüş bildirilmemesi durumunda göreve başlamalarına karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz