Firuzan İşcan Axa Sigorta

Dijital dönüşümün sektördeki öncülerinden olan AXA Sigorta, hasar ödeme sistemlerinde gerçekleştirdiği dijital entegrasyon ile Uzaktan Hasar Tespiti sistemini hayata geçirerek ödeme süreçlerini kısaltıyor.

AXA Sigorta müşterilerinin hayatının her anında bir “çözüm ortağı” olma bakış açısıyla yenilikçi adımlarına devam ediyor. Kaskodan konut sigortasına kadar tüm ürünleri için hasar tespit ve ödeme süreçlerini hızlandırmak ve müşterilerinin bu süreçte en iyi hizmeti almalarını sağlamak için yeni uygulamalara odaklanan şirket, yapay zekâ ve veri analitiği gibi teknolojilerin yanı sıra geniş hizmet ağı ve uzun yıllara dayanan deneyiminden faydalanıyor.

Hızlı ve Avantajlı Uygulamalar

Kasko ürünlerinde müşterilerine en hızlı çözümü sunmak ve onların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalar yapan AXA Sigorta, vale hizmeti ile müşterilerinin otomobilini bulunduğu noktadan alıyor, AXA Garantili servislerde 2 yıl onarım garantisiyle ve hasarsızlık indirimini de koruyarak hızla tamir edilmesini ve temizliğinin yapılmasını sağlıyor, müşterilerine tamir süresince ikame otomobil verirken ayrıca sunduğu mini onarım hizmeti ile müşterilerinin küçük hasarlarını da karşılıyor. Şirket “Kameralı Hasar Tespit” uygulaması kapsamında anlaşmalı servislere gelen kasko hasar dosyalarının %48,6’sını sisteme tanımlanan iş kuralları ile en hızlı şekilde onaylıyor.

Cam hasarları için ihbar alındığı andan ödemenin yapıldığı son noktaya kadar uçtan uca tüm süreçlerinde otomasyon sağlayan AXA Sigorta, anlaşmalı cam servislerinden açılan hasar dosyalarının %83’ünü yine müşterilerini bekletmeden yapay zeka ile ele alıyor. Şirket bu sayede otomobil cam hasarı bildiren müşterilerin dosya kontrol ve ödeme işlemlerini saniyeler içinde tamamlıyor. Pilot aşamasında olan ve hali hazırda 4 ilde devam eden “Mobil Cam Değişim Hizmeti” kapsamında ise cam hasarı ile karşılaşan müşterilerinin bulunduğu noktaya gelerek yarım saat içerisinde otomobil camının yerinde değişmesini sağlıyor.

AXA Sigortalılar AXAFit mobil uygulamasında yer alan “e-çekici” hizmetiyle de yol yardımı gerektiren herhangi bir durumda kolaylıkla bulundukları noktaya bir çekici çağırarak, çekicinin durumunu canlı olarak takip edebiliyor.

AXA Sigorta’nın konut sigortası ürünlerinden faydalanan müşterileri ise 10 bin TL’ye kadar hasarlarda ekspertizden itibaren iki gün içerisinde hasar ödemesini alabiliyor.

Müşteri memnuniyetimiz yüzde 90 seviyelerinde

AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan, ürün ve hizmet geliştirirken “hız” kavramının öneminin giderek arttığını ifade ediyor: “Hayat çok hızlı akıyor, müşterilerimiz de aldıkları hizmetlerin hayatlarının temposuna ayak uydurmasını bekliyor. AXA olarak ‘insanların daha iyi bir yaşam sürmesini sağlama’ hedefiyle müşterilerimizin hayatlarının her anında güvenebilecekleri, her an yanlarında olan ve ihtiyaçlarına hızla yanıt veren bir çözüm ortağıyız. Bu bakış açısını yenilikçi ürün ve hizmetlerimize de yansıtmanın önemli olduğuna inanıyoruz. Son dönemde ortaya koyduğumuz ve hasar süreçlerini hızlandırmaya odaklanan çalışmalarımız da bunun en güzel örneklerinden. Bu adımlar günümüzde rekabetçi avantaj için kritik değer taşıyan müşteri memnuniyetine de önemli katkılar sağlıyor. Örneğin kasko ürünlerimizde Kameralı Hasar Tespiti uygulamasının müşteri memnuniyetini %90 seviyelerine getirdiğini görüyoruz. Konut Sigortalarında hayata geçirdiğimiz hızlı ödeme süreçleriyle de 2018’in başlarında %80 olan müşteri memnuniyetimizi %90 seviyelerine çıkardık. Kısa sürede müşterilerimizin beğenisini toplayan Mobil Cam Değişimi Hizmetimizle ise müşterilerimizin bulunduğu yere giderek onların gündelik akışlarını aksatmadan sorunlarının bulundukları yerde çözülmesini sağlıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde fark yaratan iyileştirme çalışmalarımızla çözüm ortağı olma noktasında müşterilerimizin zihinlerinde yer etmeye ve marka algımızı güçlendirmeye devam edeceğiz.”

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz