Dünyanın En büyük Sigorta Şirketleri - AXA -Allianz

Derecelendirme şirketi AM Best’in verilerine göre yazılan net prim verilerine ve bankacılık dışı varlıklara göre en büyük 25 küresel sigorta şirketini açıkladı.

Sağlık sigortacıları, 2018 net primlerine göre dünyanın en büyük sigortacıları sıralamasında en büyük hamleyi yaparken, banka dışı varlıklarla ölçülen hayat sigortacıları da sıralamalarında da değişiklik görülüyor.

Dünyanın en büyük sigortacıları sıralamasında, United Health’in ardından Axa SA 2. sırada gelirken, Çinli sigorta şirketi olan Ping An sigorta ve China Life sigorta sıralamada 3’üncü oldu.

Axa ve Allianz Global, bankacılık dışı varlıklara göre yapılan sıralamada ilk ikide

Bankacılık dışı varlıklara göre ilk 25’e bakıldığında, Axa ve Allianz SE sıralarda işlem görüyor. Axa’nın 1 numaraya yükselmesi ve Allianz’ın 2 numaraya düşmesi ile Prudential Financial Inc. üçüncü sırada kaldı.

Nippon Life Insurance Co. 7. sıradan 4. sıraya yükseldi. İlk beş arasında yer alan Nippon Life varlıklarda %6 artışla önemli bir artış gördü.

Mayıs 2018’de Nippon Life, şirketler grubu ve yüksek net değerli işletmeleri genişletmek için birlikte çalışmayı planlarken, MassMutual Japonya’daki %85 hissesinin 955 milyon $ nakit satın alımını tamamladı.

Axa için banka dışı varlıklar 2018’de yaklaşık %7 artarak 1.01 trilyon dolara yükseldi ve bu da onu trilyon dolar seviyesine ulaşan tek sigortacı yaptı.

MetLife, varlık sıralamasında 5. sıradan 6. sıraya, Japan Post Insurance Co. ise 4. sıradan 7. sıraya geriledi.

Her iki taraf da anlaşmanın Japonya’daki kanser sigortası pazarına olan karşılıklı taahhütlerini daha da güçlendireceğini ve yenileyeceğini söyledi. Japan Post, Aflac’ın kanser ürünlerini Japonya’daki 20.000’den fazla posta noktası ve Japan Post Insurance’ın 76 satış ofisi aracılığıyla sunmaya devam edecek.

“Dünyanın En Büyük Sigortacıları” sıralamasının tamamını görmek için tıklayınız.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz