Meme Kanseri Farkındalık Ayı

Pandeminin ilk döneminde meme kanseri tarama merkezleri birçok ülkede çalışmalarını askıya aldı. Bu nedenle de erken tanı oranları tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de düştü. Araştırmalar, 6 aylık meme kanseri taramasındaki durmanın önümüzdeki 10 yıl boyunca meme kanserinden ölümleri yüz binde 2 ila 2,4 arasında artıracağını öngörüyor.

Allianz Sigorta’nın meme kanseri farkındalığını arttırmak amacı ile hazırladığı ilgi çekici sosyal medya içeriği ise dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Allianz Sigorta, “Bu videoda tam 10 kez meme diyoruz. Çünkü meme demekten de meme kanserinden de utanmıyor, erken tanının önemini biliyoruz. Türkiye’de mamografi çektirme oranı yüzde 35’ten de düşük. Bu oranı yükseltmek için sizi de çekinmeden meme demeye davet ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki, sağlığımız kelimelerden daha önemli. #AllianzSeninle, cesaretin yanında.” dedi.

Allianz 2017 yılında başlattığı meme kanserine karşı “bilgilendirme ve takip” projesi kapsamında Sağlık sigortası olan 40 yaş üstü kadınlara yılda 1 kez anlaşmalı kurumlarda ücretsiz mamografi teminatı veren Allianz, çalışmanın sonuçlarına göre projenin kolon ve prostat gibi diğer kanser taramalarını da kapsamına aldı.
Erken tanı ve tedavi süreçlerinde müşterilerine destek olmayı hedefleyen Allianz Türkiye, bu hedef doğrultusunda, Sağlık Destek Programı “Meme Kanseri Erken Tanı Projesi’ni” devreye aldı. Modüler Sağlık Sigortası bulunan 40 yaş ve üstü tüm kadınlara anlaşmalı kurumlarda yılda 1 kez ücretsiz mamografi teminatı sunan Allianz Türkiye, projenin ilk yılında İstanbul’da yaşayan 40 yaş ve üstü Allianz Modüler Sağlık Sigortası sahibi kadınlarda, meme kanserine karşı farkındalık yaratmaya devam ediyor.

Türkiye’de genel olarak kadınların mamografi yaptırma alışkanlıklarının düşük olmasından hareket eden Allianz, söz konusu proje ile bu teminat konusunda bilgisi olmayan ya da mamografi yaptırmayı unutan müşterilerinin bilinçlendirilmesini sağlıyor. Projeden alınacak sonuçlara göre kolon, prostat kanseri gibi diğer kanser taramalarının da kapsam altına alıyorlar.

DR. ALLIANZ EKİBİ HATIRLATMA YAPIYOR

Allianz’ın sağlık danışma hattı “Dr. Allianz” ekibinin sayesinde, müşterilere meme muayenesi yapmaları ve mamografi çektirmeleri için hatırlatma yaptığını Bu sayede, hem erken tanının hayat kurtarıcı olduğu konusunda müşterilerimizin bilinçlendirilmesini hem de erken tanı ile yaşam kalitelerinin artırılması için çalışmaya devam ediyor.

MORAL DESTEK SİGORTASI İLE TOPLU ÖDEME DESTEĞİ

Allianz Türkiye bu hizmetin yanı sıra kanser hastalığına karşı geliştirdiği “Moral Destek Sigortası” ile de müşterilerinin yanında olmaya devam ediyor. Moral Destek Sigortası, poliçe dönemi içerisinde hastalığa yakalananlara tedavi giderleri veya diğer ihtiyaçlarında kullanabilmeleri amacıyla toplu ödeme yapılmasını sağlıyor.

Pembe Kurdele Hayat Sigortası

Fiba Emeklilik, Kadın kanserlerine karşı en büyük desteğin “Pembe Kurdele Hayat Sigortası” olduğunu söylüyor. Fiba, Zor günde de sana destek olacak bir güvencen her zaman bulunmalı. Fibaemeklilik, “desteğin” önemini biliyor ve seni Pembe Kurdele Hayat Sigortası ile tanıştırıyor. Pembe Kurdele Hayat Sigortası, kadınlara özel kanser hastalıkları için tedavi sırasında ve tedavi sonrasında sana finansal destek sağlıyor.

Fiba, “Kadın kanserlerine yönelik güvence ve ihtiyacın olan finansal destek sayesinde bu süreci birlikte kolayca atlatabiliriz!” diyor.

Birçok sigorta şirketi, 40 yaş ve üstündeki kadın sigortalıların, anlaşmalı sağlık kuruluşlarında yapılan mamografi giderlerini yılda 1 kez ücretsiz olarak karşılıyor.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz