GRI Sigorta Bölge Yapılandırmasını Tamamladı

GRI Sigorta, %100 yerli ve genel müdürlüğü İzmir’de olan ilk anonim şirket olması ile öne çıkıyor. GRI Sigorta, ağırlık verdiği bölge çalışmalarını başarı ile sonlandırdı ve bölge yapılandırmasını tamamladı.

Yeni hayat dışı sigorta şirketi Gri Sigorta (Global Risk Insurance), 7 Ekim tarinde ruhsatını alarak sektörde hizmet vermeye başladığını duyurmuştu.

Genel Müdürü Rüstem Güngör olan Gri Sigorta’nın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ertürk, Şirket; yangın ve doğal afetler sigortaları, kasko sigortası, ferdi kaza sigortası, nakliyat sigortası, tarım sigortası, mühendislik sigortası, genel sorumluluk sigortası, emniyeti suistimal, finansal kayıplar, hukuksal koruma sigortası, havacılık sigortaları, hava araçları sorumluluk, su araçları, genel zararlar ve sağlık branşlarında üretim yapacağını açıklamıştı.

GRI Sigorta, ilk poliçesini 14 Aralık’ta Ferdi Kaza branşından kesmişti.

Şirketin yönetim kadrosu ise şu şekilde:

 • Ahmet ERTÜRK
  Yönetim Kurulu Başkanı
 • Rüstem GÜNGÖR
  Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Müdür
 • Tayfun ÜNVERDİ
  Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Müdür Yrd.
 • Cemal Nasır SIDDIKİ
  Yönetim Kurulu Üyesi
 • Recep ÇETİNTEMEL
  Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Müdür Yrd.

“PASTAYI BÜYÜTMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Sektörün deneyimli ismi Rüstem Güngör’ün genel müdürlüğünü üstlendiği GRI Sigorta A.Ş., kurulduklarını duyurdukları ilk andan bu yana sektörde farklılık yaratmayı hedeflediklerinin sinyalini verdi.

Rüstem Güngör, “GRI Sigortanın hedef ve misyonunu, Sigortacılığı halkımıza sevdirmek istiyoruz. Pastadan pay almayı düşünen bir şirket değil, pastayı büyütmeyi düşünen bir şirket olacağız. Küçük – büyük acente ayrımı yapmayacağız,” şeklinde ifade etti.

Çok yeni bir şirket olmasına rağmen şirketin bugün yaklaşık 900 acentesi bulunuyor ve GRI acentelerinin sayısı her geçen gün artıyor.

Bu başarıyı şirketin acente odaklı iletişimine ve acentelerine sağladığı avantaj ve kolaylıklara bağlayan Güngör, çok kısa bir süre içinde bu sayıyı ikiye katlamayı hedeflediklerini belirtiyor.

SEKTÖRE FARKLILIK GETİRECEK YENİ ÜRÜNLER

Kasko, konut, iş yeri, DASK ve tarım sigortaları ile öne çıkan GRI Sigorta, yakında Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan yeni ürünleri sektöre kazandırmaya hazırlanıyor.

Sosyal medyada merak uyandıran bir içerikle duyurdukları sürpriz yeni ürünlerini gelecek hafta açıklayacak olan şirket, çıkaracakları yeni sigorta ürünleriyle sektöre farklılık katmayı ve müşterilerinin ihtiyacına en uygun çözümleri sunmayı hedefliyor.

TARİŞ ile ortaklığı da bulunan GRI Sigorta, tarım sigortası alanında da yeni ve farklı projeler geliştireceklerinin güçlü sinyallerini veriyor.

YENİ ŞİRKET, DENEYİMLİ KADRO

Yeni bir şirket olmalarına rağmen sektöre yıllarını vermiş, deneyimli bir kadrodan oluşan şirket, dinamizm ve tecrübeyi bir arada sunuyor.

Güçlü bir bölge yapılandırması kuran GRI Sigorta’nın bölge müdürlükleri; Kuzey Ege, Güney Ege, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, Marmara, Akdeniz, Karadeniz, Güney Anadolu, İç Anadolu ve Doğu Anadolu şeklinde ayrılıyor.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz