Hasarsızlık İndirimi Koruma Teminatı Nedir?

  0
  138

  Kasko sigortası olası kaza durumlarında aracınızda oluşabilecek maddi hasarlara karşı aracınızı güvence altına alır. Kasko sigortasının teminatları ve fiyatları ise seçtiğiniz kasko paketine göre değişmekte. Kasko fiyatına etki eden durumlardan biri de hasarsızlık indirimi.

  Hasarsızlık indirimi, bir kasko sigortası dönemi boyunca kaza yapmamış sürücüye verilen bir ayrıcalık. Kasko sigortanız varken aracınız herhangi bir hasar almadığında bir sonraki kasko sigortanız için indirim uygulanmakta. Hasarsızlık indirimi denilen bu indirim, koruma teminatı ile korunabilmekte. Hasarsızlık indirimi, kasko sigortası primlerini düşüren en önemli etken.

  Poliçenizde hasarsızlık indirimi koruma teminatı olması ise hasar yapsanız bile hasarsızlık indiriminizin bir sonraki yıla da aktarabileceği anlamına geliyor.

  Yani, sigorta poliçenizde hasarsızlık indirimi koruma teminatı varsa ve aracınız o kasko döneminde hasar aldıysa bile bir sonraki kasko sigortası poliçenizde hasarsızlık indiriminden yararlanarak daha az prim ödeyebilirsiniz.

  Hasarsızlık indirimi koruma teminatı için kasko poliçeniz hazırlanırken size sunulan teminatlara dikkat etmeniz gerekir. Eğer bu teminat türünden faydalanmak istiyorsanız size sunulan kasko paketinde bu teminatın da yer alması gerekir.

  Size sunulmuş olan pakette bu teminatta yoksa sigorta şirketinizden poliçenize eklenmesini talep edebilirsniz.