TVF - Türkiye Varlık Fonu

Kamuya ait sigorta, emeklilik ve hayat şirketleri birleştirilerek, Türkiye Varlık Fonu tarafından kurulacak şirketlere devredilecek. Devir işlemi 2020’nin ilk çeyreğinde tamamlanacak. Bu konuda Güneş Sigorta, Halk Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıflar Bankası’ndan Kamuoyu Aydınlatma Platformuna (KAP) açıklama yapıldı.

Açıklamaya göre Güneş Sigorta’nın Vakıflar Bankası, Vakıfbank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı, Vakıflar Bankası Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı’na ait hisseleri, Halk Sigorta’nın Halk Bankası ve Halk Yatırım Menkul Değerlere ait hisseleri, Ziraat Sigorta’nın Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Ziraat Yatırım Menkul Değerler, Ziraat Teknoloji’ye ait hisseleri Türkiye Varlık Fonu tarafından kurulacak ayrı bir şirkete devredilecek.

Aynı şekilde Vakıf Emeklilik ve Hayat’ın Vakıf Yatırım Menkul Değerler, Vakıfbank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı, Vakıflar Bankası’na ait hisseleri, Halk Hayat ve Emeklilik’in Halk Bankası’na ait hisseleri ve Ziraat Hayat ve Emeklilik’in Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Ziraat Yatırım Menkul Değerler, Ziraat Teknoloji’ye ait hisseleri de Türkiye Varlık Fonu tarafından kurulacak ayrı bir şirkete devredilecek. Böylece kamuya ait sigorta şirketleri birleştirilerek Türkiye Varlık Fonu tarafından kurulacak ayrı bir şirkete ve kamuya ait emeklilik ve hayat şirketleri de birleştirilerek Türkiye Varlık Fonu tarafından kurulacak ayrı bir şirkete devredilecek.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz