Kasko Sigortası Yurt dışında Geçerli mi

Kasko sigortası, sigortalıyı birçok riske karşı koruyan sigorta çeşididir. Sigorta şirketleri tarafından yapılan kasko sigortaları normal şartlarda yalnızca yaptırılan ülke sınırları içerisinde geçerli olur. Ancak yurt dışına çıkma gibi bir durum söz konusu olursa, sigorta poliçesine yurt dışı teminatını da eklemeniz gerekir. Yurt dışı teminatı sayesinde Türkiye dışında bir kaza meydana gelmesi durumunda aracınızın hasarlarını güvence altına alabilirsiniz.

Ek teminatlar sayesinde oldukça fazla genişletilebilen bir sigorta türü olan kasko sigortası, yurt dışı teminatını da kolaylıkla teminatları içerisine alabilir. Kasko sigortasını yaptırırken eğer tam kasko sigortası satın alırsanız, bu sigorta ürünün içerisinde yurt dışı teminatı zaten var olacaktır. Böyle bir durumda sizin ekstra bir işlem yaptırmanıza gerek kalmaz. Eğer genişletilmiş kasko sigortası satın alırsanız ise içerisinde yurt dışı teminatı ürününün yer alıp almadığını kontrol etmeniz ve eğer yoksa bu teminatı ekletmeniz gerekir.

Kasko sigortası yurt dışında yalnızca size ait olan aracın masraflarını karşılar. Karşı tarafın masraflarını da teminat altına almak için mutlaka yurt dışına çıkmadan önce Yeşil Kart Sigortası yaptırmanız gerekir.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz