Lemonade 1 Milyon Müşteri

Lemonade Sigorta şirketi, ev sahiplerine ve kiracılara yapay zeka ve davranış ekonomisi ile güçlendirilmiş sigorta sunan lisanslı bir sigorta şirketidir.

Lemonade, komisyoncuları ve bürokrasiyi botlar ve makine öğrenimi ile değiştirerek, sıfır evrak işi ve her şeyi anında vaat ediyor. Sigortalama kârlarının kar amacı gütmeyen kuruluşlara gittiği Sertifikalı bir B-Corp olarak Lemonade, sigortayı zorunluluktan ziyade sosyal bir amaç olarak yeniden yapılandırıyor.

Sigorta şirketlerinin 1 milyon müşteriye kaç yılda ulaştıklarına dair grafik

Lemonade Sigorta şirketi, Amerika’nın önde gelen sigortacılarından onlarca yıl daha hızlı bir milyon müşteriye ulaşıyor.

Yapay zeka ve davranış ekonomisinden güç alan sigorta şirketi Lemonade, bir milyondan fazla müşterisi olduğunu açıkladı. Lemonade, bu kilometre taşını, ilk lansmanından yaklaşık 1.500 gün sonra, State Farm, Allstate, GEICO ve USAA gibi endüstri liderlerinden yaklaşık 22 yıl daha hızlı bir şekilde bir milyon müşteriye ulaştı.

Bu hız, Geico ve State Farm gibi sigorta şirketileri ile çok olumlu bir tezat oluşturdu ve her tüm bu sigorta şirketleri onlarca yıldır faaliyet gösterdiler ve daha sonra bir milyon müşteri hedefine ulaştılar.

Lemonade’ye göre Geico’nun bu hedefe ulaşması 28 yıl, State Farm ise 22 yıl sürdü.

Lemonade kurucularından olan Shai Wininger, “Büyük şirketlerin arasından sıyrılarak, bu kadar erken bir şekilde bir milyon müşteri hedefine ulaştığımız için büyük gurur duyuyoruz” dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti. “Her yeni müşteriyle, sistemimiz daha etkili şekilde büyüyor, daha iyi hale geliyor ve fiyatlarımız daha doğru ve adil oluyor. Lemonade’de katılan bir milyon müşteri, yapay zekamızı sürekli artan bir hızda besleyen milyarlarca veri noktasına dönüşüyor. Miktar, kaliteyi üretir.”

Lemonade, Amerika Birleşik Devletleri’nin çoğunda ve üç Avrupa ülkesinde faaliyet göstermektedir ve ev sahipleri, kiracılar ve evcil hayvan sağlık sigortasını kapsayan sigorta ürünleri sunmaktadır. Tüketiciler, birden fazla platformda Lemonade 1’i derecelendirerek yıldırım hızında talep ödemeleri, sınıfının en iyisi müşteri hizmetleri ve çatışmasız bir iş modeli ile sorunsuz dijital deneyimden bahsediyor.

Lemonade Hakkında

Lemonade, Amerika Birleşik Devletleri’nde kiracılara, ev sahiplerine ve evcil hayvan sağlık sigortası, Almanya ve Hollanda’da içerik ve sorumluluk sigortası ve tam kapsamlı sigorta taşıyıcıları aracılığıyla Fransa’da kiracı sigortası sunmaktadır. Yapay zeka ve davranışsal ekonomi ile güçlendirilen Lemonade, sıfır evrak işini ve her şeyi anında yapmayı hedefleyerek aracıları ve bürokrasiyi botlar ve makine öğrenimi ile değiştirmeye başladı. Sertifikalı bir B-Corp, Lemonade, yıllık Giveback sırasında topluluğu tarafından seçilen kâr amacı gütmeyen kuruluşlara kullanılmamış primler veriyor.

Lemonade hala büyüme yolunda ve yürürlükteki primleri yıldan yıla neredeyse ikiye katlanarak en son bildirilen çeyrekte yaklaşık 189 milyon dolara yükseldiğiaçıklandı.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz