N Kolay Istanbul Maratonu

Sigorta şirketlerinin büyük ilgi gösterdiği ve bu yıl 42.si düzenlenecek olan İstanbul Avrasya Maratonu’nda bireysel katılımcılar ve şirketler el el verip birlikte koşmaya alışmıştık. Fakat bu yıl Corona Virüs önlemleri nedeni ile online olarak gerçeklecek ve katılımcılar istedikleri yerde koşabilecekler.

Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olma özelliğine sahip N Kolay İstanbul Maratonu her yıl düzenlenen, ülkemizin en büyük spor organizasyonu.

İstanbul’da her yıl binlerce yerli ve yabancı profesyonel koşucuyu misafir eden, İstanbulluların heyecanla beklediği Halk Koşusu ile adeta bayram havasında geçen N Kolay İstanbul Maratonu bu yıl uzaktan koşulabilecek.

42K, 15K ve 8K Halk Koşusu olmak üzere 3 kategoride koşulan N Kolay İstanbul Maratonu aynı zamanda koşmayı seven ve bu vesile ile “Yardımseverlik Koşusu” adı altında koşucuların sivil toplum kuruluşlarını desteklemek amacıyla kaynak geliştirdiği en önemli koşu organizasyonudur.

Özellikle Sigorta sektörünün yoğun ilgi gösterdiği, acenteler ve çalışanları ile beraber koştuğu ve yürüdüğü aynı zamanda seçtikleri sivil toplum kuruluşları adına bağış toplandıkları bir etkinlik.

Geçtiğimiz yıl İstanbul Maratonu’na katılan sigorta şirketleri ve destekledikleri STK’lardan bazıları, Allianz Türkiye – Koruncuk, Quick Sigorta – SERCEV Serebral Palsili Çocuklar, Aegon Tükiye- Kansersiz Yaşam Derneği, Katılım Emeklilik – Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, Axa Sigorta – Eğitimin Artısı Ol, Avivasa, Ray Sigorta, Mapfre Sigorta ise Darüşafaka için koştular.

Online olarak gerçekleşecek olan İstanbul Maratonu için koşucular ve şirketler bugün STK (Sivil Toplum Kuruluşları) seçmeye başladı.

İstanbul Maratonuna kayıt olan koşucuların tek yapması gereken SWEATers Uygulamasını telefonlarına indirmek. Detayları videodan öğrenebilirsiniz.

N Kolay İstanbul Maratonun Koşmak Çok Kolay #benimmaratonum
N Kolay İstanbul Maratonu’na kayıt olduysan ve hala STK’nı seçmediysen daha fazla vakit kaybeden aşağıdaki adımları takip edebilirsin.
Destek olmak ve kampanya açmak istediğin Sivil Toplum kuruluşunu seçmek çok kolay

Detaylı bilgi için https://ipk.adimadim.org/ sayfasını ziyaret edebilirsin.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz