The One Awards’da İlk Üçte Yer Alan Markalar Belli Oldu

Yıl içinde itibarını en çok artıran marka ve paydaşlarını ödüllendiren ilk ve tek etkinlik The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nin yedincisi için sona gelindi. Marketing Türkiye ve Akademetre iş birliğiyle düzenlenen ve zaman içinde pazarlama sektörünün en önemli standartlarından birine dönüşen The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri 17 Mart tarihinde online olarak gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacak.

Türkiye’nin lider pazarlama platformu Marketing Türkiye ve pazar araştırmaları şirketi Akademetre iş birliğiyle gerçekleştirilen “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” araştırması baz alınarak düzenlenen “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri” için nefesler tutuldu. Bu yıl 50’ye yakın kategoride gerçekleştirilen “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü”nde saha araştırması tamamlanarak ilk üçe kalan markalar belirlendi. Toplam 12 ilde bin 200 kişiyle gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda sektörlerinde yıl içinde itibarını en çok artıran markaları ve bu başarıya ortak olan paydaşları, 17 Mart tarihinde online olarak gerçekleştirilecek törenle ödüllerine kavuşacak.

“Zor yılın kazananlarını hep birlikte alkışlayacağız”

The ONE Awards ile ilgili değerlendirmelerde bulunan ve böylesi zor bir yılda kurumsal itibarı arttırmanın hem çok daha zor hem çok daha kıymetli olduğunu söyleyen Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen, “Bu yıl The ONE Awards kazananlarının pazarlama iletişimi tarihinde özel bir yeri olacak. The ONE Awards’u tanımlarken ‘Bütünsel Pazarlama Ödülleri’ biçiminde kavramsallaştırmıştık. Diğer endekslerden farklı olarak The ONE Awards başarıda emeği geçen herkesi ödüllendiriyor. ‘Başarı bir takım çalışmasıdır’ diyen The ONE Awards halk jürisinin seçimini ortaya koyuyor” diyor. Özen, The ONE Awards’un genel bir başarıyı değil yıl içinde yapılan çalışmaları değerlendirdiği için çok kıymetli olduğunu, bu yarışmayı marka ve marka yönetimlerinin yılsonu karnesi gibi düşünmek gerektiğini ifade ediyor.

The One Awards 2020’de Sigorta kategorisinde ilk üç sırada yer alan şirketler

  • Aksigorta
  • AXA Sigorta
  • HDI Sigorta

*Liste alfabetik olarak sıralanmıştır. Kazanan markalar 17 Mart tarihinde online olarak düzenlenecek törende açıklanacak.

**Kategorilerde “Genel Başarı Puanı”nın altında kalan markalar değerlendirmeye alınmamıştır.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz