TSEV 2021 Yılı Online Eğitim Devam Ediyor

TSEV, Sigorta sektörünün ihtiyaçları gözetilerek her ay planlanan “Kısa Süreli Eğitimler” kapsamında birbirinden değerli eğitimlere yer veriliyor. Günlük 2-4 saat arasında değişen eğitim süreleri ile katılımcılara temel sigortacılık eğitimleri veriliyor. Katılımcılar eğitim sonrası katılım sertifikası alabiliyorlar.

Online olarak verilecek olan Kısa Süreli Online Eğitim Programı:

Sigortacılıkta Dijital Dönüşüm ve İnovasyon

“Sigortacılıkta Dijital Dönüşüm ve İnovasyon” eğitimi 12 Ocak tarihlerinde Prof. Dr. Selim Yazıcı tarafından online olarak gerçekleştirilecek. Teknoloji alanında yaşanan gelişmeler, sigortacılık sektöründe de hızlı bir değişimi beraberinde getiriyor. Günümüzde klasik sigortacılık yaklaşımı değişiyor, sektöre giren yeni oyuncular ve kullandıkları iş modelleri sayesinde, iş yapma yöntemleri farklılaşıyor. Yakın bir geçmişte kullanılan internet ve web tabanlı uygulamaların yerini, tamamen müşteri odaklı düşünen ve iş modellerini müşteri bakış açıcı ile şekillendiren start-up şirketlerinin sunduğu platformlar alıyor. Mobil teknolojiler ve sosyal medya araçları, sigortacılık sektörünün de vazgeçilmezleri olmaya başladı. Teknolojinin sunduğu fırsatlar, değişik uygulamaların kullanılmasını gündeme getiriyor ve bu durum sigorta satış ve pazarlama süreçlerinin boyutlarını değiştiriyor.

Eğitim ile birlikte, gelişen finansal teknolojiler ve uygulamalar sayesinde sigortacılık sektöründe gerek iş yapma biçimi ve gerekse pazarlama yaklaşımlarında meydana gelen değişimi, uygulama örnekleri ile ortaya koyarak ve sigorta şirketleri açısından değerlendirmesini yaparak, katılımcıların iş tanımları çerçevesinde uygun stratejileri ortaya koyabilmesi amaçlanıyor.

İK Departmanı için 2021 ve ötesi

“İK Departmanı için 2021 ve Ötesi” eğitimi 27 ve 28 Ocak tarihlerinde Nilgün Yüksel tarafından online olarak gerçekleştirilecek. Pandemi sürecinde tüm iş kolları, çalışma şekli ve süreçler büyük değişikliğe uğradı. Değişen bu çalışma koşullarına en iyi çözümü getirme konusunda insan kaynakları departmanının ne derece önemli olduğu bir kez daha anlaşıldı. İçinde bulunduğumuz bu süreçte, en aktif rol oynaması gereken departmanlardan biri olan İnsan Kaynakları departmanı da benzer bir değişim içinde. Bugün, çok daha farklı çalışma koşulları üzerinde duruluyor; 2021 ve ötesini şekillendirecek kararlar alınıyor. Eğitimde bu değişim esnasında insan kaynakları alanında beklenen konular, trendler, zorunlu değişimler gözden geçirilecek ve İK departmanlarının değişen koşullara en yüksek beceri ve katkıyı nasıl yapacağı ele alınacak.

Temel Sigortacılık Eğitim Programı ikinci yarıyılı online olarak Şubat ayında başlıyor

Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı’nın en prestijli programları arasında yer alan Temel Sigortacılık Eğitim Programı’nın (TSEP) 38. Dönemi ilk yarıyılı bu ay sona eriyor.

COVID-19 önlemleri kapsamında Temel Sigortacılık Eğitim Programı’nın ikinci yarıyılı da online olarak gerçekleşecek. Sigorta sektörünün tüm paydaşlarınca yakından takip edilen TSEP’in, ilk yarıyıl ortak görülen temel dersleri tamamlanırken, katılımcılar ikinci yarıyıl için “Yangın ve Mühendislik Sigortaları”, “Kaza Sigortaları”, “Nakliyat Sigortaları”, “Muhasebe”, “Sağlık Sigortaları” ve “Hayat Sigortaları” branşlarından birini seçecekler. Böylece ikinci yarıyılda katılımcılar ilgilendikleri branş özelinde uzmanlaşmak üzere eğitimlerine devam edecekler. 8 Şubat’ta başlayacak olan ikinci yarıyıl branş eğitimlerine kayıt olmak isteyenler, program içeriği ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirler.

TSEV Instagram hesabını takip edenler; ücretsiz eğitim fırsatlarını kaçırmıyor

TSEV, sosyal medya hesapları üzerinden sigorta farkındalığını artırmayı amaçlayarak paylaşımlarda bulunuyor. Bilgilendirmeler sonrasında soru-cevap etkinliği ile çekiliş düzenleyerek takipçilerinin aktif katılımını sağlıyor. TSEV Instagram hesabında yayınlanan soruya doğru cevap verenler arasında yapılan çekilişle kısa eğitimlere ücretsiz katılma fırsatı sunuluyor.

Geçtiğimiz aylarda büyük talep gören eğitim ödüllü çekilişler, yeni yılda da devam edecek.

TSEV Instagram hesabını takip ederek fırsatlardan öncelikli olarak haberdar olabilirsiniz.

TSEV Instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Yeni Başlayanlar için Sigortacılığa Giriş Programı 2021 yılında online olarak yeniden planlandı

COVID-19 önlemleri kapsamında ara verilen ancak TSEV tarafından her ayın ilk salı günü başlayacak şekilde organize edilen “Yeni Başlayanlar için Sigortacılığa Giriş Programı” hayat dışı ve hayat sigortaları özelinde iki ayrı program olarak 2 Şubat’ta başlıyor. Ocak ayı boyunca eğitime ilişkin kayıtlar alınacak. “Hayat Dışı” sigortacılıkta günlük 3,5 saatten 8 gün; ‘Hayat’ sigortacılığında ise 6 gün şeklinde planlanan program için son başvuru tarihi 29 Ocak. Büyük beğeni toplayan ve sigortacılığa yeni başlayanlar için önemli bir referans halini alan eğitimin içerik ve takvimiyle ilgili detaylı bilgiye TSEV web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor. TSEV’in erken kayıtlarda indirim fırsatı Yeni Başlayanlar için Sigortacılığa Giriş Programı için de geçerli. İndirimli ücret 27 Ocak 2021 saat 17.30’a kadar yapılan kayıtlarda geçerli olacak.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz