Turist Koruma Ve Destek Sigortası

Türkiye Sigorta, Türkiye’ye gelen turistlerin daha keyifli ve güvenli bir tatil yapması için Covid-19 teminatlı “Turist Koruma Destek Sigortası” hizmete sundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin öncülüğünde Türkiye Sigorta tarafından hayata geçirilen bu proje ile Türkiye’nin cennet köşelerinde gönül rahatlığı ile tatil yapmak isteyen turistler, Covid-19 endişesi olmadan tatillerini rahatlıkla yapabilecekler.

Turistler, İstanbul, Bodrum, Kapadokya, Marmaris, Nemrut, Antalya ve Türkiye’nin Masmavi denizler, yemyeşil yaylalar, geniş kanyonlar ve açık hava müzelerinde Türkiye’nin eşsiz güzelliklerini keşfederken, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 tedirginliğini “Turist Koruma ve Destek Sigortası” ile geride bırakarak tatilin tadını çıkaracaklar.

Ürün içeriği ve teminatı nedir?

Covid-19 hastalığı kesin tanısı nedeni ile hastanede tedavi gören kişilerin hastanede yattığı süre boyunca tedavi masraflarını ödeyen bir poliçe türüdür. Kişinin anlaşmalı kurumlardan birinde hastanede yatışı gerçekleşmesi halinde Türkiye Sigorta provizyon sistemi ile ödeme yapılır. Anlaşmasız kurumlarda ise elden ödeme yapılır.

  • Poliçe süresi sigortalının seyahat süresine bağlı olarak en fazla 30 güne kadardır.
  • Poliçe kapsamında hastane yatışına bağlı olarak, Poliçe bitiş tarihinden önce sigortalının yoğun bakımda yatması durumunda poliçe bitmiş dahi olsa 10 gün boyunca tedavi devam eder.
  • Covid-19 Turist Koruma ve Destek Sigortası’nda bekleme süresi yoktur.
  • Covid-19 Turist Koruma ve Destek Sigortası’ndan 0-65 yaş arasındaki herkes faydalanabilir.

Covid-19 Özel Sağlık Sigortaları Teminatı Masrafları Sigortası’nın kapsamı nedir?

Bu ürün ile; yurt dışından ülkemize gelenlerin seyahatleri esnasında Covid-19 nedeniyle hastaneye yatışlarının gerçekleşmesi durumunda özel hastane / devlet hastanesi ayrımı olmaksızın tüm pandemi hastanelerinde oluşabilecek sağlık masrafları karşılanır. Ürüne yoğun bakım masrafları da dâhildir. Hastaneye yatış esnasında Türkiye Sigorta provizyon ekiplerinin aranması durumu ile ödeme süreçleri başlar.

Hasar ödemesi hangi durumlarda gerçekleşir?

Kişinin kesin Covid-19 tanısı alarak hastane yatış ya da yoğun bakımda yatması ve hasar ödemesi için hastanenin Türkiye Sigorta provizyon merkezinden talepte bulunması gerekir. Kurumun pandemi hastanesi olup Türkiye Sigorta anlaşması olmaması durumunda elden ödeme yapılır.

Anlaşmasız pandemi kurumlarındaki faturaların değerlendirilmesi için pasaport giriş çıkış fotokopileri, pasaport ön yüz fotokopisi, epikriz, doktor takip formları, açık fatura dökümü ve tetkik sonuçları gerekir.

Başvurmak ve detaylı bilgi almak için tıklayınız.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz