Insurtech Yatırımı 2020’de 7,1 Milyar Dolara Ulaştı

Willis Towers Watson tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, küresel insurtech yatırımı, sigorta sektöründeki önemli zorluklara rağmen 2020’de 7,1 milyar dolarlık rekor seviyeye ulaştı.

Rapora göre, yıl boyunca toplam 377 anlaşma tamamlanırken, toplam fonlama 2019’a göre %12 anlaşma hacmi ise %20 arttı. Hippo, Unqork, Waterdrop, Oscar Health, Bind Benefits ve Newfront Insurance şirketlerinin dördüncü çeyrek sermayesi 100 milyon doları aştı ve erken aşama anlaşmaları önceki çeyreğe göre toplamın %57’sinden %47’sine geriledi.

23 ülkeden Insurtech’ler, daha önce uykuda olan Hong Kong, Brezilya ve İsviçre de dahil olmak üzere yatırımcı sermayesini çekti.

Willis Re’de insurtech küresel başkanı Dr. Andrew Johnston, “Sektörümüz COVID-19 ile ilgili aşırı sorunlarla karşı karşıyayken, teknolojiye ve teknolojinin bu istikrarsızlık dönemlerinde üstün gelmesine yardımcı olabilecek teknoloji uzmanlarına eşi görülmemiş düzeyde erişimimiz var. Pek çok Insurtech, sigorta endüstrisinin teknolojinin değerini anlamaya zorlandığını muhtemelen haklı buluyor. Insurtechs için şu anda mesele, aylarca, muhtemelen yıllarca, pazar belirsizliğinden sağ çıkmaktır.” dedi.

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz