Yemeksepeti’nden, Kuryelerine Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

4 bin 500 kişilik Vale ve Banabi bir kurye ağına sahip olan Yemeksepeti, tüm kuryelerini Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırma kararı aldığını açıkladı.

Yemeksepeti, Vale ve Banabi kuryelerinden oluşan 4 bin 500 kişilik bir kurye ağına sahip olduklarını belirten Yemeksepeti İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı İlke Şentürk Öksüz; bu ağın önümüzdeki yıllarda katlanarak büyüyeceğini söyledi.

Yaz, kış, gece, gündüz demeden çalışan kuryelere maaşlarının yanı sıra birçok ek imkân da sunduklarını kaydeden Öksüz; “Sektörde bir ilk olan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası; ferdi kaza sigortası da sunduğumuz bu imkânlar arasında” açıklamasını yaptı.

İlke Şentürk Öksüz, “Öncelikle, Yemeksepeti, Vale ve Banabi kuryelerinden oluşan 4 bin 500 kişilik bir kurye ağına sahibiz. Ve bu ağı önümüzdeki yıllarda katlayarak artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca şu andaki kurye filomuzun %78’i, 34 yaş altında, böylece ülkemizin önemli sıkıntılarından biri olan genç istihdama da destek veriyoruz. Tüm motorlu kuryelerimiz, öncelikle profesyonel hocalardan güvenli sürüş eğitimi alıyorlar ve yine onlar tarafından uygulanan sınavlardan geçerek aramıza katılabiliyorlar. Ve tabii tümü bizim bordromuzda ve ilk işe giriş tarihlerinden itibaren sigortalı olarak çalışmaya başlıyorlar. Kuryelerimizin güvenliği anlamında profesyonel sürüş eğitiminin haricinde tümüne, Türkiye’de hiçbir kuryeye sağlanmayan, yazlık kışlık botundan montuna, buğu önleyici kaskından yüksek korumalı pantolonuna kadar olabilecek en iyi ve konforlu ekipmanı sağlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Öksüz, “Tüm bunların yanı sıra bu son derece zor görevi yaz kış gece gündüz yerine getiren kuryelerimize maaşlarının yanı sıra birçok ek imkân ile en iyi şartları sunmaya çalışıyoruz.” dedi.

Öksüz, sözlerini şöyle sürdürdü, “Sektörde bir ilk olan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, ferdi kaza sigortası, 650+ TL’lik yemek kartı, paket başı prim ve cep telefonu sağladığımız ek imkânlardan bazıları. Ayrıca, yine sektörde bir ilk olan ve pandemi dönemi ile birlikte uygulamaya aldığımız online bahşiş sistemimiz ile kuryelerimiz kişi başı aylık 150 TL civarı ek gelir kazanıyorlar. Tamamı yasal olarak işlenen bu bahşişler çalışanlarımızın bordrolarına ekleniyor. Yoğun ve yorucu bir iş olduğunu bildiğimiz için çalışma saatlerini de buna uygun olarak günde 8 saatten fazla olmayacak şekilde düzenliyoruz. Ortalama bir kuryemiz net 3.600 TL maaş alıyor ama kazançları çalıştıkları saate ve götürülen siparişe göre değişiklik gösterebildiği için, saydığım prim ve ek imkânlarla aylık geliri 7.000 TL’yi bulan kuryelerimiz var ve şartlarını daha da iyileştirmek için gereken her adım atılıyor.”

YORUM

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi giriniz